Domači bazeni vedno bolj dvigujejo kakovost našemu domačemu življenju, saj nam omogočajo preživljanje kakovostnega prostega časa z našimi najdražjimi. Lasten bazen predstavlja prostor za sprostitev, kamor se lahko zatečemo po napornem dnevu, odklopimo misli in se sprostimo, ne glede na to, ali gre za majhen montažni ali velik vgradni bazen. Še posebej otrokom prinaša neizmerno veselje! Pri odločitvi za kopanje tako ne potrebujemo pozornosti namenjati množici drugih kopalcev, bazen nam je vedno na razpolago, zato poskrbimo, da bo voda vedno čista in v užitek za kopanje. Ko se odločimo za lasten bazen, je potrebno poskrbeti tudi za njegovo vzdrževanje. Samo tako se bomo namreč lahko vedno brezskrbno kopali in izkoristili ves potencial, ki ga prinaša.
[Promocija, Fotografije in besedilo: Remax]
Če za pripravo bazena na kopalno sezono poskrbimo sami, nam ta vzame le nekaj ur do en dan dela in nam omogoči, da bazen optimalno pripravimo za štart v sezono. Lotimo se je pametno in si prihranimo nevšečnosti. Najbolje je, da čez zimo v bazenu pustimo del vode, ki bazen pozimi varuje pred poškodbami.
Večina lastnikov bazenov se spomladi odloči, da bazen sprazni in na novo napolni. Takrat bazen temeljito očistimo, pregledamo bazensko tehniko in bazen napolnimo s svežo vodo. Ta način zahteva več dela, saj nam bo praznjenje in čiščenje bazena praviloma vzelo cel dan, višji pa bo tudi strošek vode, saj moramo bazen na novo napolniti z vodo.
Druga možnost je, da spomladi pregledamo bazensko tehniko jo pripravimo na delovanje, bazen dopolnimo do vrha s svežo vodo, poženemo filtrirno napravo in dodamo sredstva za vzdrževanje vode. Takšen zagon nam vzame 2-3 ure, filtrirna naprava pa potrebuje 2-3 tedne, da vodo ustrezno prečisti in uredi, da bo bazen primeren za kopanje. Tu je potrebno večkrat v prvih 2-3 tednih pregledati kvaliteto vode in oprati filter, ki je takrat bolj obremenjen. Ta način je seveda primeren, če v bazenu ni preveč umazanije in alg.
Po opravljeni pripravi bazena začnemo bazensko vodo normalno vzdrževati.
Sprotno vzdrževanje bazenske vode
Vzdrževanje vode je ključnega pomena. Če to delamo ročno, nam to enkrat tedensko vzame približno 15 minut, z avtomatskimi sistemi pa je dela še manj – potrebno je zamenjati zgolj kanistre s sredstvi za vzdrževanje vode enkrat vsake 3-4 tedne, kar nam vzame največ 10 minut.
Ne glede na to, za kateri način se odločite, je pomembno vzdrževati pravilno pH vrednost in vodo redno dezinficirati. Najpogostejša načina dezinfekcije bazenske vode sta s klorom in z aktivnim kisikom. Zraven tega je potrebno še redno pranje filtra, ki zagotavlja, da iz vode odstranimo vse umazane delce in da filtracija deluje optimalno.
Le skrbno načrtovan in čist bazen prinaša pravi užitek
Samo v Sloveniji smo do sedaj postavili več kot 1600 različnih objektov iz našega programa (bazeni, savne, fontane …), zadnja leta pa smo vse bolj prisotni in prepoznavni tudi na tujih trgih. Za več nasvetov in informacij smo Vam z veseljem na razpolago.
Le kdo si ne želi takega pogleda?
Pokličite nas in skupaj bomo našli rešitev.
Telefon: 02/ 300 00 70
Email: info@remax.si